Bizimle İletişime Geçin

Oyun Haberleri

League Of Legends WILD RIFT TÜRKİYE’DE!

League Of Legends WILD RIFT

 

Riot Games in yapımcısı olduğu 5’e 5 MOBA deneyimi uzun zamandan sonra android ve ios’ta sevenleriyle buluştu.

Reklam Alanı

Bilgisayar ortamında milyonları ardından sürükleyen oyun mobile ortamına taşınmakta biraz geç kalsa da 2020 de o da bu kulvarda büyük başarı yakalayarak piyasaya girdi.

league-of-legends

 

5’e 5 mobile MOBA ve RPG oyunlarında benim de içinde olduğum milyonlarcası birebir oyun altyapı ve mantığı aynı olan Mobile Legends: Bang Bang oyununu League of legends oyununu mobile ortamda oynama arzusu ile indirip oyuna hasılat sağladıkları aşikardır.

Gelgelelim 9 Temmuz 2013’te piyasaya giren Dota 2 bu iki oyunun da atası diyebileceğimiz bir oyundur.

Reklam Alanı

Niçin milyonlar bu oyunları oyunuyor?

Ücretsiz!

 • Bir numaralı etken indirmenin kolay olması ve telefonda az yer kaplaması.
 • Neredeyse piyasadaki tüm segment telefonlarda oynanabilmesi.
 • Herkesin tarzına uygun yüzlerce!(abartı değil) karakter barındırması.
 • Her karakterin kendine özgü özellikleri ve bir adet ultisi bulunması (Ulti, oynarken yetenekler kullandığımız oyunlarda en güçlü yeteneğin adıdır.)
 • Takım oyunu olması.
 • En önemlisi keyifli zaman geçirmek.
 • Ve tabi ki kazanma arzusu.

NASIL OYNANIR?

İki takımda da 5 kişi bulunur.

 • Genellikle Top (Üst kolidor): tek kişidir. Tank ve savaşçı karakterler seçilir.
 • Bir kişi ormancıdır. Ormandaki canavarları öldürürler. Genellikle kolidorda durmazlar. Kolidor minyonlarını kolidordaki diğer arkadaşlarına bırakırlar. 4. seviyeye geldiklerinde ihtiyaca göre 3 kuleden birine yardıma ya da baskına giderler. Çok kritik karakterlerdir.
 • Bot (Alt koridor): iki kişidir. Genellikle bir kişi Destek (support) diğer kişi nişancı’dır. Destek karakter oyunun ilerleyen zamanlarında tüm takıma güç ve özelliklerine göre büyük destek sağlar.
 • Top (Orta koridor): Tek kişidir. Genellikle büyücü tercih edilir.

Oyunun Amacı:

Oyunların ortak amacı ana inhibitörü yok edip oyunu kazanmaktır. Bu inhibitörü yok etmek için üç adet kolidorda birden mücadeleye girip kuleleri yıkmak gerekir. Tabi kuleleri koruyan şampiyonları aşabilirseniz…

Reklam Alanı

Ölen karakter base’de tekrar doğar. Karakterler kill aldıkça daha da güçlenirler ve altın kazanıp item alırlar.

İtemler karaktere göre farklılık gösterir. Örneğin büyücü karakter büyü gücü veren itemler tercih etmelidir. Aksi durumda damagesi artmasına rağmen büyü gücü düşük kalacak ve sonu hüsrana sebep olabilecektir.

Takım Oyunu:

Saç baş yolmaya hazır olun!

Reklam Alanı

Siz ne kadar iyi oynarsanız oynayın üç kuleyi birden tutamaz ve tüm mücadelelere giremezsiniz. Hele ki takım arkadaşınız acemi ve feeder(besleyici) ise oyun sonunda reportlamak(raporlamak) tan başka bir çareniz yoktur. Sakın küfre başvurmayın. Küfretme yasak olduğu gibi aşağıdan bir şeyler yazmaya çalışmak sizin oyununuzu etkileyeceğinden yanlış bir tutumdur. Aşağıdaki sohbet  kısmı taktik konuşmak ve takıma moral vermek için kullanılmalıdır.

 

Unutmyın kaybetmek bir son değildir. Sürekli kaybediyorsanız karakterinizi değiştirin. Mutlaka ama mutlaka yüzlerce maç yapıp usta olacağınız  karakteriniz olacaktır.

Hadi! yorumlara karakterinizi, kaç maç yaptığınızı ve penta yapıp yapmadığınızı yazın. Oyun kullanıcı adınızı yazarsanız belki beraber maç yapabiliriz.

Reklam Alanı

Oyunun ana sitesi için TIKLAYINIZ.

Keyifli oyunlar.

Reklam Alanı
Yazının Devamı
Reklam Alanı
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Trend Yazılar