Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji

Web Sitesi Nasıl Açılır?

İnternet sitelerinin geldiği güçlü konum şüphesiz tüm dünyaya birkaç saniye içerisinde ulaşabilmesinde saklıdır. Web sitesi nasıl açılır? Sorusuna vereceğimiz cevap ile sizler de internet sitenizi açacak ve tüm dünyaya ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve düşüncelerinizi duyurabileceksiniz.

web site nasıl açılır

İstanbul’da Bebek’de bir mağazaya sahip olmaktan daha karlı tek lokasyon internet siteleridir. İster e-ticaret ister başka bir içerik sistemini kullanıyor olun: yüksek ziyaretçili bir internet sitesine sahip olmak İstiklal caddesinden bile katlarca daha yoğun bir lokasyonda mağaza açmanızla eş değer bir durumdur.

 

Reklam Alanı

Web Sitesi Nasıl Açılır?

Günümüzde nalburcusundan emlakçısına, e-ticaret dünyasından milyar dolarlık spor kulüplerine kadar herkes web sitesi kurarak popülarite ve kar peşinde koşmaktadır.

 

Web site açmak oldukça kolay olmasına rağmen en zor husus ne amaçla kuracağınıza karar vermektir.

Amacımız belliyse yapmamız gereken açacağımız siteye uygun bir isimle alan adı ve akabinde hosting paketi satın almaktır. Başlangıç olarak .com uzantılı ve uygun fiyatlı bir hosting sizleri uzun bir zaman idare edecektir.

Reklam Alanı

web sitesi nasıl kurulur

Günümüzde en çok tercih edilen 3 yol ile bir web site kurulumu gerçekleşmektedir.

  • CMS: Eğer CMS yani içerik yönetim sistemi kullanarak web site açarsanız tercih edebileceğiniz 3 popüler seçenek bulunmaktadır. Günümüz internet siterinin büyük bir kısmının CMS olduğu düşünüldüğünde başlangıç için yapabileceğiniz en iyi tercih CMS ile başlamaktır. WordPress, Joomla ve Drupal olarak 3 adet popüler içerik yönetim sistemi bulunmaktadır. Bunlar arasından önereceğimiz WordPress’dir. Binlerce farklı Türkçe dökümantasyona sahip olmasıyla hızlı bir başlangıç ve gelişim sergileyebileceğiniz WordPress gerek içerikleriniz için gerek ise e-ticaret(woCommerce eklentisini kullanarak) dünyasına atılabilmeniz için kullanabileceğiniz bir yazılımdır.
  • Site kurucusu: Wix, trgg, 10trnet, blogspot gibi onlarca farklı site kurucunun bulunduğu günümüzde bu sistemler üzerinden hızlıca sitenizin kurulumunu gerçekleştirerek internet maceranıza atılabilirsiniz.
  • Kodlamak: Sıfırdan kodlayarak web site açmak en az tercih edilen en profesyonel yöntemdir. Eğer yazılımcı değilseniz maliyetli olacak bir seçenek olduğu için başlangıç için önerilmez. CMS ile başlayarak akabinde yükselen ziyaretçi sayınıza müteakip sıfırdan kodlanmış bir yazılımla devam etmeniz sizlere daha uygun bir yol olacaktır.

Domain Nedir Nasıl Alınır? Yazımızı Okumak İçin Tıklayın.

Yazının Devamı
Reklam Alanı
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Trend Yazılar