Bizimle İletişime Geçin

Otomobil

İkinci El Hibrit Otomobil Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hibrit Otomobil Alnırken Nelre Dikkat Edilmelidir.

Teknolojinin ve endüstriyel dönüşümü otomotiv alanında güçlü etkiler teşkil etti. Saf elektrikli araçlarla tanıştığımız yeni otomotiv sektörü çeşitli varyasyonlarla müşterilerle buluşuyor. İkinci el hibrit otomobil alırken nelere dikkat edilmelidir? Sorusuyla bu yeni dünyaya giriş yapalım.

ikinci el hibrit araba

İkinci El Hibrit Otomobil Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci el piyasası pandemi dönemiyle birlikte tüm dünyada sirkülasyona uğrayarak değerlenme eğilimi yakaladı. Böylesine hızlı ivmeyle önemsenen ikinci el otomobiller için bazı hususları bilhassa incelemeliyiz.

Hibrit Araba Nedir?

Hibrit araba tüm dünya otomotiv sektörleri için ikili kaynakla beslenen aksamlara sahip olan araçlar için kullanılmaktadır. Örneğin hem elektrikli hem benzinli araç, hem elektrikli, hem dizel araç, hem dizel hem benzinli gibi varyasyonlar hibrit kavramı ile değerlendirilmektedir.

Reklam Alanı

 

Türkiye otomotiv pazarında ise çoğunlukla hibrit arabaları elektrikli ve benzinli arabalar oluşturmaktadır.

İkinci El Hibrit Araba Alırken Batarya

Günümüz hibrit otomobillerin ve muhtemelen geleceğin otomobillerinde en pahalı segment batarya olmaktadır. Otomotiv sektöründe batarya çeşidi olarak değerli bir madde olan lityum iyon bataryalar kullanılmaktadır. Ancak batarya hücreleri yapı itibariyle zamanla azalarak ömrünü tamamlayıp değişime ihtiyaç duyabilmektedir. İkinci el elektrikli hibrit araç seçimi yaparken mutlaka batarya ömrünü kontrol etmelisiniz.

hibrit otomobiller

İkinci El Araba Alırken Sağlamlık

Her araç gibi hibrit araçlar için de ikinci el sektöründe sağlamlık testi kritik önem taşımaktadır. Alacağımız araç için TRAMER kaydı ve ekspertiz raporu çıkartmak alacağımız hibrit otomobil için tüm kayıtları bizlere sunacaktır.

Reklam Alanı

İkinci El Hibrit Otomobil Nasıl Alınır?

TSE onaylı uzman ekspertiz işletmelerinden rapor alarak ikinci el hibrit otomobile dair donanım detayını öğrenebilirsiniz. Diğer yandan DETAY yazarak 5664’e göndererek de araç sahiplerini ve ruhsat durumunu öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin en çok satan hibrid otomobiller

Ülkemizde yılda ortalama 4 bin elektrikli otomobil satışının gerçekleştiği günümüzde bu araçların büyük bir kısmını elektrikli araç pazarında büyük rolü bulunan Toyota satmıştır.

En çok satılan hibrid otomobiller şunlardır;

Toyota CH-R, Toyota Yaris Hibrid, BMW i3, Hyundai IONIQ, Volvo XC90 T8 Hibrid, Renault Zoe, Lexus GS300,  Toyota Prius Auris Hibrid

 

Reklam Alanı

Diğer Otomobil ile ilgili Yazılarımızı Okumak İçin Tıklayın.

Forum Sayfamızda açıldı ziyaret edip üye olmak istemez misiniz. 

Yazının Devamı
Reklam Alanı
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Trend Yazılar