Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji

Windows 10 Format Diski Oluşturma Nasıl Yapılır ?

Bildiğimiz üzere artık flopy disk cd ve dvd ler hayatımızdan çıktı diyebiliriz. Artık istediğimiz herşeye internet üzerinden erişebiliyoruz. Windows 10 işletim sistemini de aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Winows 10 Format iso Dosyası indirmek için tıklayın.

Açılan pençere de resmini işaretlediğim yere tıklıyoruz.

Reklam Alanı

İndirme Aracı

Görsel 1

windows 10 indirme butonu

Aracı indir butonuna bastıktan sonra program bilgisayarımıza iniyor. İndirme işlemi bittikten sonra programı çalıştıracağız.

Görsel 2

windows 10 lisans

Kabul et butonuna bastıktan sonra karşımıza çıkacak ekrandan başka bir bilgisayar için yükleme medyası (usb flash sürücü veya iso dosyası) oluştur işaretliyoruz.

Görsel 3

windows 10 flash disk dvd iso

 

İleri butonuna bastıktan sonra karşımıza dil seçeneği, sürüm seçeneği ve mimari seçenekleri çıkıyor aşağıda bu bilgisayar için önerileni seçtiğiniz zaman bilgisayarınız 32 bit ise 32 bit 64 bit ise 64 bit mimari otomatik olarak seçili geliyor. Eğer işareti kaldırırsanız  her iki mimariyi de seçebilirsiniz yada istediğiniz mimariyi indirebilirsiniz Görsel 5 e Bakabilirsiniz.

Reklam Alanı

Görsel 4

windows 10 dil seçimi sürüm ve mimari seçimi

Görsel 5

mimari seçim

Evet seçimlerimizi yaptıktan sonra ileri diyoruz tekrar karşımıza usb flash sürücü veya iso dosyası seçenekleri çıkıyor. Eğer elinizde hali hazırda usb diskiniz varsa bilgisayara bağlayıp usb disk sürücüsüne windows 10 iso dosyasını indirmeye başlıyor. İndirme işlemi bittikten sonra iso dosyasını usb flash disk e işliyor. Tabiki bizim burada size tavsiyemiz iso dosyasını seçmeniz.

Yazdırma Bölümü

Görsel 6

sürücü seçimi

Neden iso dosyasını seçiyoruz ileride flash diskimiz bize başka bir iş için lazım olabileceğinden içindeki windows 10 işletim sistemini silmemiz gerekecek bu nedenle iso dosyasını seçer isek işletim sistemini tekrar indirmek zorunda kalmayız iso dosyası bilgisayarımızda kalır ve tekrar disk oluşturmamıza kolaylık sağlar. Şimdi usb diski seçtiğimizde nasıl bir ekran ile karşılaşıyoruz ona bakalım.

Görsel 7

sürücü listesi

Görselde de gördüğünüz gibi ekrana sürücü listesi geliyor eğer birden fazla sürücü var ise içlerinden hangisini kullanmak istiyorsanız onu seçip ileri butonuna basıyoruz. Hadi yüklemeye ekranına geçelim.

Görsel 8

windows 10 indirme

Evet Windows 10 işletim sistemini indirmeye başladı bundan sonraki adımlar daha kolay ileri deyip sonlandır dedikten sonra işlemimiz bitecek.

Reklam Alanı

Bu yazımızda sizlere Windows 10 İşletim Sistemini Usb Flash diske nasıl yazdırıldığını resimli bir şekilde anlatmış olduk bir sonraki yazımızda ise Windows 10 iso dosyasını nasıl flash diske yazdıracağımızı resimli bir şekilde anlatmış olacağız

Diğer Teknoloji Yazılarımızı Okumak İçin Tıklayın.

Forum Sayfamızda açıldı ziyaret edip üye olmak istemez misiniz. 

Yazının Devamı
Reklam Alanı
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Trend Yazılar