Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji

Xbox Series X ve S Yeni Kurlar ile Birlikte Türkiye Fiyatları

Microsoft’un daha önce fiyatlarınnı açıkladığı Xbox Series X ve S serisi için fiyat değişikliğine gidildi.
Fiyatlar kurun yüksek olması sebebiyle bir hayli artmış durumda yeni  fiyatları belli oldu

xbox series x ve s

Oyun dünyasının merakla beklenen oyun konsolları arasında yer alan Xbox Series geçtiğimiz hafta yurt dışında ön siparişe açıldı. Türkiye fiyatları ise geçtiğimiz haftalarda değişiklik oldu.
Kendi sitesinde fiyatları açıklayan Microsoft nedenini bilmediğimiz bir sebepten dolayı kaldırdı.

 

Reklam Alanı

Xbox Series X ve S in Güncellenmiş Fiyat Listesi Media Markta Ortaya Çıktı

xbox series x 1tb

—————————————————————————————————————————————————

xbox series s 515 gb

Peki Microsoft un daha önce açıkladığı fiyatlar neydi Xbox Series S için açıklamış olduğu fiyat 4.699₺  Xbox Seres X için açıklanan fiyat ise 7.499₺

Aradaki Fiyat Farkına Bakalım Neden Kaynaklanıyor ? 

Aradaki fiyat farkı gümrük vergisinin pandemi döneminde %20 den %50 ye çıkartılması ve tabiki Avronun 9₺ geçmesi diyebiliriz. Bildiğiniz gibi ülkemiz Avrupa bölgesinde olduğu için gelen ürünler Avro cinsinden hesaplanarak geliyor. Ayrıca %50 gümrük vergisinin yol sonuna kadar uzatılması da ayrı bir etken. Eski fiyat ile yeni fiyat arasında ne kadar bir tutar oynuyor toplama çıkarma işlemi yapalım.

Yeni fiyat Mediamarkta Xbox  Series X için 9.299₺ – 7.499₺ = 1.800₺ aradaki fark olarak karşımıza çıkıyor baya fazla fark var.
Xbox Series S için ise 5.399₺ – 4.699₺ = 700₺ s serisinde çok fazla fiyat farkı gözükmüyor fakat x ve s serisi arasındaki performans farkı konsol oyuncularını zor kararlar vermek durumunda bırakabilir.

Reklam Alanı

Rakip Playstation 5 fiyatı ise şuanki Avro kuruyla hesaplarsak 499*9 = 4491 + %50 Gümrük vergisi 6736₺ + ötv 8000 + %18 kv yaklaşık olarak ise 9.440₺
Bunun yanında firmaların yapacağı kampanyalar indirimler hediyeler olabilir fiyatlar düşebilir. Pandemi sürecinde kurun yükselmesi ile birlikte sadece oyun konsollarında değil oyunların fiyatları da hayli yükselmiş durumda diyelimki oyun konsolunu aldınız peki bu oyun konsollarında oynamak için alacağınız oyun kaç para olacak birde oyun fiyatlarına göz atalım.

Fiyatlar Media Markt’ın sitesinden alınmıştır.

Evet Türkiye şartlarında bu kurlar la oyun konsolları ve oyunların fiyatları hayli yükselmiş durumda umarız ileriki dönemlerde kur da ve vergilerde düzelme olur herkes istediği oyun ve oyun konsollarına ulaşır.

Diğer Teknoloji Yazılarımızı Okumak İçin Tıklayın.

Reklam Alanı

Forum Sayfamızda açıldı ziyaret edip üye olmak istemez misiniz. 

Yazının Devamı
Reklam Alanı
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Trend Yazılar