Connect with us

Hi, what are you looking for?

instagram
instagram

Teknoloji

İNSTAGRAM’DA TAKİPÇİ KAZANMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

instagramda takipçi kazanmak için neler yapılmalı

İNSTAGRAM’DA TAKİPÇİ KAZANMAK İÇİN NELER YAPILMALI? 

Her geçen gün yeni uygulamalar insan hayatına girmeye devam ediyor. Bu uygulamalar içinde en sık tercih edilenler ise sosyalleşmeyi sağlayanlar. İnstagram ise bu konuda başı çekiyor. Peki İnstagram’da takipçi nasıl toplanır? Neler yapılmalı? İşte yol haritası…

instagram takipçi kazanmak için ne yapmalı

İnsatgram’da Takipçi Sayısının Fazla Olması Ne İşe Yarıyor?

İnstagram’da paylaşılan içerikler sadece kullanıcıların popüler olmasına katkıda bulunmak ile kalmıyor; kullanıcılara para kazanma fırsatı da sunuyor. Bunun en bariz örneklerini ise her gün kullanmakta olduğumuz İnstagram’da kolaylıkla görebiliriz. Takipçi sayısı fazla olan hesaplar firmaların reklamlarını yaparak veya satış ortaklıkları sayesinde para kazanıyorlar. Belirli bir takipçi sayısına ulaşmak içinse ilk şart düzenli aralıklar ile paylaşım yapmak; ancak sadece paylaşım yaparak büyük bir kitleye ulaşmak imkansıza yakın. Bunun yanında izlemeniz gereken bir dizi adım var.

İnstagram’da Takipçi Arttırma Nasıl Yapılır? 

İnstargam’da takipçi toplamak ve kitlesi üzerinden para kazanmak birçok insan tarafından istenen bir şey, ancak bu iş sanıldığı kadar kolay değil. Bunun için aşağıda yer alan adımları izlemeli ve en önemlisi de sabırlı olmalısınız. İnstgram üzerinde geniş kitleye hitap eden hesaplarında belli bir zaman diliminde geliştiğini unutmamalısınız. 

Biyografi Alanını Etkili Bir Şekilde Kullanın

İnstagram takipçilerinize kendinizi ifade etmeniz için 150 karakterlik bir biyografi alanı sunuyor. Bu alanı etkili bir şekilde kullanın ve takipçilerinize kendinizi açıklamak noktasında net olun. 

Paylaşım İçin En Uygun Zamanı Kollayın

İnstagram uygulamasında herkesin aynı anda aktif olması son derece zor. Ancak takipçilerinizin yüksek oranda aktif olduğu saatleri takip etmeniz ve buna göre paylaşım yapmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken şey ise İnstagram’ın ‘ınsghits’ özelliğini kullanmak. Bu sayede takipçilerinizin en aktif olduğu zaman aralıklarını tespit edebilirisiniz. 

Advertisement. Scroll to continue reading.

instagram takipçi kazanmak için ne yapmalı

Düzenli Aralıklar İle Paylaşım Yapın 

Periyodik olarak yapılan paylaşımlar takipçi sayınızı arttırmak ve yeni takipçiler kazanmak için son derece önemli. Günlük en az bir kere paylaşım yapmanız İnstgram’da yeni takipçiler kazanmanız ve mevcut kitlenizi korumak için kesinlikle önemli. 

Farklı İçerik Türlerini Denemelisiniz

İnstagram uygulaması üzerine takipçiler ile etkileşim içinde olmanın tek yolu sadece fotoğraf paylaşmak değil. Bunun yanında IGTV, story ve reels ile daha fazla insana ulaşmanız mümkün. Bu nedenle farklı türlerde içerikler üretmek oldukça önemli. Neticede İnstagram sadece bir fototğraf paylaşma uygulamasından çok daha fazlası. 

Dikkat Çekici Açıklamalar İle Paylaşımlar Yapın

İnstgram üzerinde fotoğraf ve videolar ön planda olsa da bu açıklamaların göz ardı edildiği anlamına gelmiyor. Yapacak olduğunuz dikkat çekici açıklamalara sahip paylaşımlar takipçilerinizi etkilemek konusunda kesinlikle önemli. 

Hastag Kullanmak Önemli 

Hastag kullanımı İnstagram üzerinde son derece önemli. Bu sayede doğru hastaglar ile daha geniş kitleye kendinizi tanıtabilirsiniz. Bu da size yeni takipçiler kazandıracaktır. Ancak aklınıza gelen her hastagi kullanmamanız ve araştırma yapmanız gerekiyor. 

instagram

İnstagram’da Takipçilerinizle Etkileşim Kurmayı İhmal Etmeyin

Takipçilerinizle iletişim kurmanız son derece önemli. Yapılan yorumlara yanıt vermeniz ve DM’den gelen mesajları ihmal etmemeniz ise takipçileriniz ile etkileşimin en kolay iki yolu. Bunun yanında canlı yayın yapabilir ve soru cevap etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. 

 

Diğer Teknoloji Haberlerimiz için Buraya Tıklayın

Advertisement. Scroll to continue reading.

Forum Sitemize Gitmek için Buraya Tıklayın

instagramda takipçi kazanmak için neler yapılmalı

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazılar da ilgilinizi çekebilir.

Teknoloji

İntel’in Karı Arttı Ancak Gelirler İçin Aynı Şeyi Söylemek Mümkün Değil! Kar Artarken Gelirler Aşağı Yönde Seyrediyor! İntel dünya genelinde en iyi işlemcileri geliştiren...

Teknoloji

ilk MIU 13 Güncellemesi Alacak Telefonlar ilk MIU 13 güncellemesi alcak Xiaomi telefon modelleri belli oldu. Xiaomi ceo’su yıl sonuna kadar güncellemenin yayınlanacağını duyurmuştu...

Teknoloji

En iyi radyo uygulamaları En iyi radyo uygulamaları Teknolojinin iletişim çağına unutulamayacak en iyi hediyesi şüphesiz radyolar oldu. Bir frekans aracılığıyla dünyanın hemen hemen...

Otomobil

çind’en hem karada hemde havada gidebilen araç Çinli Araç Üreticisi Hem Karada Hemde Havada Gidebilen Araç Çin’den Hem Karada Hem De Havada Gidebilen Araç...

Oyun Haberleri

Garena Free Fire MAX Bugün itibariyle 50.000.000+ kez indirilip Google’nin  en popüler ve en çok indirilen oyunu ”Garena Free Fire MAX” Yapımcısı GARENA INTERNATIONAL...

Advertisement

Copyright © 2020 Teknohobi.net Tüm Hakları Saklıdır.